هوبیتا

طراحی سایت هوبیتا
چالش

هوبیتا به عنوان یک فروشگاه آنلاین تازه تاسیس در کانادا با هدف فروش محصولات ایرانی به بازار هدف خود نیاز به راهکار مناسب برای معرفی برند خود داشت.

راهکار

استفاده از راهکار طراحی هویت بصری برند هینزا به عنوان اولین اقدام برای شروع فعالیت هوبیتا در این پروژه مورد استفاده قرار گرفت.

نتیجه

اقدامات هینزا باعث ایجاد یک ساختار بصری همگون به عنوان پیش نیاز برندینگ و تبلیغات هوبیتا برای شروع جدی کار این برند شد.

از شالیزارهای شمال تا ونکوور کانادا. هوبیتا نام فروشگاه اینترنتی تازه تاسیس با مرکزیت ونکوور کاناداست که هدف آن ارائه محصولات باکیفیت ایرانی به بازارهای منطقه در فاز نخست و سپس در بعد بین المللی است. با توجه به اینکه یکی از اهداف این برند تولید محصولات با لیبل هوبیتا و استفاده از آنها در سبد محصولات خودش بود و از طرفی رسالت اصلی آن تبدیل شدن به یک فروشگاه آنلاین از محصولات با کیفیت ایرانی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور و سایر علاقه مندان بود، چالش های طراحی هویت بصری مختلفی در این پروژه پیش روی ما قرار داشت. برگزاری جلسات متعدد با مالکین این نام تجاری و آشنایی با اهداف آنها اولین گام برای ما جهت دستیابی به نتیجه مطلوب به شمار می رفت. کار مطابق بسیاری از پروژه های ما با طراحی هویت بصری برند آغاز شد و در گام بعدی طراحی بسته بندی های محصولات مد نظر قرار گرفت. در حال حاضر پلتفرم شاپیفای که در آمریکای شمالی از محبوبیت مطلوبی برخوردار است و برای پروژه های ایکامرس گزینه مناسبی جهت شروع کار به حساب می آید توسط صاحبان برند انتخاب شد تا در مراحل بعدی و توسعه فازهای پروژه به سیستم پیشرفته ایکامرس هینزا مجهز گردد.

خدمات این راهکار
slide

طراحی هویت بصری

با توجه به تازه تاسیس بودن هوبیتا و اهداف حرفه ای که دنبال می کرد پیش از هر اقدامی نیاز به طراحی هویت بصری برند و نهایتاً برند بوک پایه وجود داشت. طی جلسات برگزار شده هوبیتا با دپارتمان طراحی و تبلیغات هینزا و ایجاد شناخت کافی از اهداف و رسالت این برند، دپارتمان طراحی کار طراحی هویت بصری برند را آغاز کرد.

 

هوبیتا یکی از اسامی است که در ایران باستان به عنوان خدای بی همتا استفاده می شده است. تحقیق تیم طراحی، ما را به منشاء بصری این نام که تصویر سر بز ایرانی است در کتب تاریخی رساند. این موضوع به عنوان پایه و اساس کار طراحان هینزا قرار گرفت و ترکیب خلاقانه آن با نام برند انگلیسی هوبیتا (hoobita) شالوده ساخت لوگوی این برند را ایجاد کرد.

هوبیتا

1 COLOR AWARD NOMINEES

           طراحی هویت بصری هوبیتا به عنوان یکی از کاندیدای برتر مسابقه بین المللی  COLOR AWARD ۲۰۲۱
به انتخاب هیئت داوران این مسابقه از میان بیش از ۲۵۰ شرکت کننده از کشورهای مختلف و طراحی های برجسته برگزیده شد.

هوبیتا

اجزای مختلف برای تکمیل هویت بصری پایه برند شامل پترن، اوراق اداری و بسته‌بندی پایه در ادامه کار توسط طراحان هینزا به مرحله اجرا گذاشته شد و به این ترتیب زیرساخت‌های بصری برند برای شروع کار هوبیتا آماده شد.

هوبیتا
هوبیتا
هوبیتا

رسانه‌های چاپی

با توجه به اینکه در ونکوور مجله‌های تبلیغاتی محلی ویژه ایرانیان وجود دارد که می‌تواند پیام برندها را به مخاطبان هدف برساند و همچنان از قدرت خوبی برای جذب مخاطب برخوردار است، طراحی مورد نیاز برای به کارگیری در این مجلات توسط تیم طراحی ما انجام شد.

هوبیتا
خلاصه

هوبیتا برای شروع فعالیت خود در ونکوور، هینزا را به عنوان مشاور و مجری خود انتخاب کرد. حاصل این همکاری شکل گیری ریرساخت‌های بصری این برند بود که به عنوان نقطه شروع این پروژه انجام شد. همکاری هینزا با برند هوبیتا برای تکمیل بخش‌های مختلف پروژه همچنان ادامه دارد.

خدمات این راهکار