عمارت وکیل

عمارت وکیل
چالش

مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل برای معرفی برند خود در سطح شهر یزد، کشور و سپس در بعد بین المللی جهت معرفی خود به عنوان یک برند جهانی نیاز به کمک داشت.

استراتژی

طراحی هویت بصری برند و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای به کارگیری ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای معرفی هدفمند مجموعه.

نتیجه

ایجاد ساختار همگون بصری و کمک به افزایش آگاهی از برند و خدمات مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل.

مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل پس از تجربه موفق مالکان آن در راه‌اندازی و مدیریت رستوران سزار در شهر یزد با هدف تبدیل شدن به یک برند معتبر در صنعت رستوران در این شهر و در یک ساختمان پنج طبقه و مدرن کار خود را شروع کرد. عمارت وکیل برای شروع کار برندینگ خود و همچنین فعالیت در فضای مجازی و تبلیغات آنلاین، هینزا را برای انجام این پروژه انتخاب کرد. طراحان و استراتژیست‌های ما اولین قدم را با سفر به شهر تاریخی یزد و آشنایی با مجموعه امکانات و اهداف این برند آغاز کردند و با برگزاری جلسات متعدد و شناخت کافی از پروژه، فعالیت برای ایجاد زیرساخت‌های برندینگ مجموعه شروع شد. طراحی هویت بصری برند با پیش فرض حفظ لوگوی از پیش طراحی شده و سپس طراحی تمامی المان‌های گرافیکی مورد استفاده در مجموعه به انجام رسید، تولید محتوا، طراحی وبسایت و راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی مورد نظر از دیگر اقدامات مهم برای دستیابی به اهداف این پروژه به شمار می‌رود.

عمارت وکیل
عمارت وکیل

طراحی هویت بصری

با توجه به بررسی‌های انجام شده اولین اقدام لازم برای شروع کار در این پروژه، طراحی هویت بصری برند و ایجاد المان‌های گرافیکی مورد نیاز جهت استفاده در مجموعه رستوران‌ها بود. با توجه به اینکه لوگوی مجموعه از قبل طراحی شده بود، علیرغم باز طراحی این لوگو توسط تیم هینزا، اما تعصب مالکان برند در استفاده از لوگوی قبلی مانعی برای تغییر این لوگو به حساب می‌آمد. نهایتا با این شرایط لوگوی قدیمی بدون تغییر باقی ماند که این موضوع یک چالش بزرگ برای طراحی هویت بصری همگون و یکپارچه برند به حساب می‌آمد. لوگوی موجود امکان گسترش هویت بصری را با اشکالات متعددی روبه می‌کرد.

با حفظ لوگوی قدیمی و در نظر داشتن چالش‌های پیش رو، کار طراحی پترن، رنگ سازمانی و کلیه موارد مرتبط با گسترش هویت بصری برند عمارت وکیل توسط تیم طراحی به اجرا گذاشته شد. طراحی و اجرای لباس فرم پرسنل، ظروف، بسته‌بندی‌ها، منوها و بسیاری از موارد دیگر به تدریج به مرحله اجرا گذاشته شد.

عمارت وکیل
عمارت وکیل
طراحی سایت عمارت وکیل
عمارت وکیل
عمارت وکیل

تولید محتوا

تولید محتوا به عنوان پیش‌نیاز لازم برای به‌کارگیری در رسانه‌های دیجیتال از مهمترین اقدامات تیم طراحی و تبلیغات هینزا در این پروژه به شمار می‌آید. محتوای مورد نیاز در بخش محتوای متنی و کپی رایت‌های مورد نیاز از یک طرف و محتوای بصری شامل عکاسی تبلیغاتی از خوراک‌ها و غذاهای متنوع رستوران و تیزرهای تبلیغاتی از سوی دیگر آماده و طبق یک برنامه از قبل طراحی شده در بخش‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

 

زمانی که موضوع مربوط به معرفی فعالیت‌های یک برند رستورانی است بدون شک داشتن تصاویر با کیفیت از فضای رستوران و منوی غذایی آن یکی از مهمترین پیش‌نیازهای لازم برای شروع هر نوع فعالیت تبلیغاتی به شمار می‌آید. تیم عکاسی هینزا با حضور در شهر یزد اقدام با عکاسی تبلیغاتی از تمامی موارد لازم برای شروع کار نمود.

طراحی سایت
طراحی سایت
عمارت وکیل
عمارت وکیل

ساخت تیزرهای کوتاه در بخش تولید محتوای بصری مورد نیاز برای کمپین‌های تبلیغاتی و فضاهای رسانه‌ای دیگر با به کارگیری تکنیک‌های مختلف سینمایی از دیگر اقدامات برای دستیابی به نتیجه مطلوب و یکپارچه در پروسه معرفی برند عمارت وکیل بود که توسط تیم طراحی و تبلیغات هینزا به اجرا درآمد.

استفاده از دیجیتال پینتینگ به عنوان یکی از تکنیک‌های جذاب در طراحی گرافیک موضوعی است که به تناسب موضوع در پروژه‌های هینزا به کار گرفته می‌شود. این تکنیک در پروژه عمارت وکیل و در بخش‌هایی از طراحی وبسایت، تبلیغات آنلاین و شبکه‌های اجتماعی مورد استفاده قرار گرفت.

ساخت موشن‌گرافی و تصاویر متحرک با به کارگیری تکنیک‌های متنوع برای ایجاد جذابیت بصری هرچه بیشتر و ارتباط با مخاطبان و همچنین ایجاد تنوع در محتواهای بصری برند در بخش های مختلف این پروژه توسط تیم طراحی و تبلیغات هینزا مورد استفاده قرار گرفت.

طراحی وبسایت

طراحی وبسایت به عنوان هسته مرکزی برنامه‌های دیجیتال مارکتینگ یکی از اولویت‌های اصلی ما در تمام پروژه‌هایی است که اجرای آنها را می‌پذیریم. طراحی خلاقانه همراه با در نظر داشتن کاربری مناسب توسط بازدیدکنندگان از اولویت‌های طراحی وبسایت پروژه عمارت وکیل به حساب می‌آمد. با در اختیار داشتن گایدلاین‌های طراحی گرافیک که پیش از این توسط تیم طراحی گرافیک در اختیار تیم طراحی وب قرار گرفته بود و طراحی اسکچ‌های اولیه پروژه، طراحی وبسایت عمارت وکیل به انجام رسید. معرفی طبقات رستوران به تفکیک، همراه با منوی غذایی و ویژگی‌های هر یک از طبقات رستوران از جمله مهمترین بخش‌های وبسایت طراحی شده به حساب می‌آید.

عمارت وکیل

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

استفاده از شبکه‌های اجتماعی و در راس آنها، اینستاگرام یکی دیگر از برنامه‌های دیجیتال مارکتینگ هینزا برای معرفی هرچه بهتر مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل و ایجاد تعامل با مخاطبان این برند بود. با توجه به اینکه مجموعه از قبل دارای صفحه اینستاگرام بود، به منظور ایجاد تغییرات اساسی در این بخش و هماهنگ‌سازی صفحه برند با هویت بصری، تمامی محتواهای قبلی حذف و پیج با ساختار جدید فعالیت خودش را آغاز کرد. تدوین استراتژی محتوا و به کارگیری چارچوب‌های از پیش تعیین شده در برندبوک مجموعه پیش از بارگذاری اطلاعات در این شبکه اجتماعی به عنوان اقدامات پایه به اجرا در آمد و تمامی محتواهایی که پیش از این توسط تیم تولید محتوای هینزا آماده شده بود در این بخش نیز مورد استفاده قرار گرفت.

رسانه‌های چاپی

با توجه به ماهیت پروژه و اینکه استفاده از بسیاری از اقلام چاپی در یک رستوران به ویژه از نوع سنتی همچنان بخش پر کاربردی به شمار می‌آید، طراحی تمامی منوها و بسته‌بندی‌های مورد نیاز برای به کارگیری در طبقات مختلف رستوران توسط تیم طراحی هینزا انجام شد. در این طراحی‌ها توجه به جزئیات و هماهنگ بودن با گایدلاین‌های اصلی هویت بصری برند مد نظر طراحان بوده است.

خلاصه

مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل در شهر یزد با هدف تبدیل شدن به یک مجموعه رستورانی مطرح در سطح کشور و با رویکرد دستیابی به جایگاه بین‌المللی همکاری خود را با هینزا برای انجام پروسه طراحی هویت بصری برند و اجرای برنامه‌های دیجیتال مارکتینگ آغاز کرد. نتیجه این همکاری ایجاد زیرساخت‌های لازم در این حوزه و آمادگی برای آغاز پروسه دیجیتال برندینگ مجموعه رستوران‌های عمارت وکیل بود.