عکاسی از اشیای فلزی و براق

عکاسی از اشیای فلزی و براق

شاید عکاسی از اشیا فلزی یا به طور کلی اشیایی که نور را بازتاب می‌دهند، به نظر بسیار پیچیده برسد، اما با چند ترفند ساده می‌توان به راحتی از اشیا براق عکاسی کرد.

در عکاسی از اشیا براق دو نکته بسیار اهمیت دارد که به آن‌ها می‌پردازیم.

نورپردازی

باید دقت داشته باشید که در عکاسی از اشیا فلزی، منبع نور باید در زاویه چهل و پنج درجه باشد، نور پردازی از زاویه خیلی بالا یا زاویه خیلی پایین نتیجه مطلوب را ایجاد نمی‌کند. هیچگاه نور را مستقیما به شی نتابانید.

دلیل اصلی بازتاب‌های ناخوشایند، استفاده مستقیم از نور است. در این مواقع باید از سافت باکس استفاده کنید یا در مواقعی که به سافت باکس دسترسی ندارید، یک ورق بزرگ کاغذ کالک می‌تواند نقش سافت باکس را به خوبی اجرا کند.

زاویه دوربین

برای عکاسی از هر شی، عکاس با توجه به تصویری که از آن عکس در ذهن دارد، کادر را می‌بندند، اما برای عکاسی از اشیا فلزی بهتر است در زاویه‌ای عکاسی کنید که کمی از های انگل پایین‌تر باشد. توجه داشته باشید که بهترین حالت زمانی ایجاد می‌شود که دوربین شما دقیقا نقطه رو به روی منبع نورتان باشد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.