لنزهای مناسب برای انواع عکاسی

لنزهای مناسب برای انواع عکاسی

حتما شما تا کنون چیزهای مختلفی درباره اینکه کدام لنز برای کدام سبک از عکاسی مناسب تر است، شنیده‌اید. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بهترین لنز و بهترین فاصله کانونی برای عکاسی در هر سبک و از هر سوژه‌ای را بشناسید.

عکاسی طبیعت

در عکاسی طبیعت یا لند اسکیپ، بیشتر عکس‌ها با حالت واید انگل گرفته می‌شوند و این به این معناست که در دوربین‌های فول فریم با فاصله کانونی 15mm-25mm و در دوربین‌های سنسور کراپ در فاصله کانونی 10mm-18mm بهترین عکس‌ها گرفته می‌شود.

 

عکاسی پرتره

از قدیم هم گفته شده که لنز سنتی و کلاسیک برای عکاسی پرتره لنز 85mm فیکس و طبیعتا فاصیه کانونی مناسب هم 85mm است که بهترین پرسپکتیو را ایجاد می‌کند. البته برای دوربین‌های فول فریم لنز 50mm است، استفاده از لنزهای واید یا فیش آی بی شک پرتره‌ای عجیب را می سازد.

 

عکاسی حیات وحش و عکاسی ورزشی

کم تر پیش می‌آید که شما بتوانید به سوژه خیلی نزدیک شوید، لنزهای تله با حداقل فاصله کانونی 300mm در این نوع عکاسی استفاده می‌شود. اما فاصله کانونی 600mm ایده آل ترین فاصله کانونی برای شکار سوژه است.  البته اگر شما امکان این را دارید که به سوژه خود نزدیک شوید تمام لنز می‌توانند مناسب باشند.

 

عکاسی خیابانی

در عکاسی خیابانی بیشتر از لنزهای 35mm در دوربین‌های فول فریم و 24mm در دوربین‌های سنسور کراپ استفاده می‌کنند. استفاده از این لنز زمینه دید بازتری نسبت به چشم انسان را برای عکس‌های شما فراهم می‌سازد. گرچه اکثر افراد مایلند که از فاصله دور و با لنز 70-200  عکاسی کنند تا بتوانند از سوژه‌ها عکس‌های غیر منتظره‌ای را شکار کنند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.