صنعت رستوران

کیت لاین

طراحی لوگو کیت لاین
چالش

معرفی و فروش بهینه تر محصولات متنوع شرکت حبتور در حوزه تجهیزات کافه و رستوران تا علاوه بر افزایش فروش، از اتلاف زمان و انرژی بیش از حد نیروها به واسطه پاسخگویی مداوم به مشتریان جلوگیری گردد.

استراتژی

به کارگیری راهکار ۳۶۰ و پلتفرم ایکامرس هینزا و شخصی سازی آن برای فروش اینترنتی محصولات تخصصی، همراه با طراحی و توسعه یک برند جدید در زیر مجموعه شرکت حبتور اینترنشنال که به عنوان یک SBU مستقل به مشتریان خدمت می دهد.

نتیجه

خلق برند کیت لاین در حوزه فروش آنلاین تجهیزات کافه و رستوران که علاوه بر افزایش رقم فروش و تسهیل فرایندهای سنتی قبلی، باعث افزایش رضایت و آگاهی مشتریان نسبت به محصولات شرکت و جذب چشمگیر مشتریان جدید شد.

کیت لاین فروشگاه اینترنتی تخصصی در صنعت رستوران و فست فود ایران است که طیف وسیعی از محصولات مرتبط با این صنعت را با امکان خرید آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

طراحی سایت کیت لاین

انتخاب نام برند و طراحی هویت بصری

اینکه چگونه نام کیت لاین برگزیده شد، به چه معناست و مفاهیم پنهان آن چیست داستانی طولانی و خارج از حوصله این متن است. زمانی که انتخاب نام، مربوط به یک کسب و کار آنلاین باشد شرایط تا حدودی متفاوت تر، محدودتر و چالش برانگیزتر خواهد بود، به ویژه در نظر داشتن این موضوع که نام دامنه اینترنتی برای آن حتما باید موجود باشد.

 

پس از برگزاری جلسات مختلف در تیم های تخصصی هینزا و جلسه نهایی با شرکت حبتور نام پیشنهادی کیت لاین به تایید نهایی رسید و نوبت به تیمطراحی هویت بصری هینزا بود تا فرایند لازم برای ایجاد یک هویت بصری منسجم را به اجرا بگذارد. ماحصل این تلاش تدوین برندبوک نهایی کیت لاین شامل بخش های متنوعی از طراحی ها و دستورالعمل های به کارگیری هویت بصری در رسانه های مختلف بود.

طراحی سایت
طراحی هویت بصری برند کیت لاین
طراحی هویت بصری برند کیت لاین
طراحی هویت بصری کیت لاین

طراحی وبسایت (فروشگاه اینترنتی)

هسته اصلی یک کسب و کار آنلاین، به کارگیری نرم افزار قدرتمند و منطبق بر نیازهای فعلی و قابلیت توسعه برای نیازهای آتی است. با برگزاری جلسات مشاوره تخصصی متعدد، استفاده از پلتفرم ایکامرس هینزا و شخصی سازی بخش هایی از این پروژه مطابق با نیازها و محصولات کیت لاین در دستور کار تیم نرم افزار هینزا قرار گرفت. ارتباط با نرم افزاری انبار، حسابداری و … جهت یکپارچه سازی پلتفرم آنلاین از جمله چالش‌های انجام این پروژه بود که در پایان نتایج مطلوبی را به همراه داشت.

طراحی وبسایت کیت لاین

تولید محتوا

با آماده شدن زیرساخت های گرافیکی و نرم افزاری پروژه و بهره برداری از فروشگاه اینترنتی کیت لاین، تیم تولید محتوای هینزا نسبت به بارگذاری اطلاعات، تصاویر و ویدئوهایی که آماده سازی آن پیشتر و به موازات عملیات سایر بخش های پروژه آغاز شده بود، اقدام نمود.

 

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مطابق گایدلاین هایی که قبل تر توسط تیم طراحی و تبلیغاتی ما آماده شده بود به عنوان بخشی از عملیات تولید محتوای بصری انجام و به تدریج و با افزایش حجم کار به تیم مستقر درون پروژه کیت لاین واگذار گردید.

تیزرها و کلیپ های تبلیغاتی با اهدافی از جمله نمایش محصولات، روال های ارائه خدمت و فروش محصول در کیت لاین و … توسط دپارتمان طراحی و تبلیغاتی هینزا آماده شد. این تیزرها در وبسایت، شبکه های اجتماعی و کمپین های آنلاین تبلیغاتی مورد استفاده متعدد قرار گرفته است و در ساخت آنها از جدیدترین و مناسب ترین تجهیزات فیلمبرداری استفاده شده است.

طراحی سایت

راه‌اندازی زیرساخت‌های آی‌تی

با توجه به ماهیت کسب و کار کیت لاین بر روی بستر اینترنت و اهمیت موضوع دسترسی به وبسایت و همچنین حفظ امنیت اطلاعات، تمامی زیرساخت های آی تی لازم از جمله راه اندازی و کانفیگ سرورهای اصلی پروژه، ساختار ارتباطی بین دفاتر و انبارها، راه اندازی سیستم تلفن ویپ ، سیستم های لود بالانسینگ، سیستم های بک آپ گیری و … همگی آماده و راه اندازی شد.

 

متخصصین شبکه و زیرساخت هینزا از ابتدای پروژه در کنار تیم کیت لاین حضوری پر رنگ داشته و همچنان در مراحل پشتیبانی شبکه و توسعه زیرساخت ها برای فازهای آتی پروژه کیت لاین مشغول فعالیت هستند.

طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین

با توجه به اینکه بستر عملیاتی کسب و کار کیت لاین بر روی پلتفرم فروش آنلاین پایه گذاری شده بود استفاده از کمپین های تبلیغاتی آنلاین در برنامه جامع برندینگ دیجیتال برند و به منظور جذب ترافیک برای وبسایت از اهمیت دوچندانی برخوردار بود.

 

ماهیت B2B پروژه و تاکید مدیران کیت لاین بر عدم جذب کاربران خانگی چالش های طراحی کمپین های تبلیغاتی در این پروژه به حساب می آمد. کمپین های تبلیغاتی انجام شده ترکیبی از بازاریابی ویدئویی، تبلیغات نیتو و ریتارگتینگ بود که اثر بخشی مطلوبی در جذب مخاطبان جدید و افزایش آگاهی از برند (Brand Awareness) ایجاد کرد.

بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو (سئو)

جذب مخاطبانی که از طریق سرچ با یک برند آشنا می‌شوند زمانیکه موضوع یک پلتفرم فروشگاهی آنلاین می‌شود به طور حتم از اهمیت دوچندانی برخوردار خواهد شد.

تعیین کلمات کلیدی رقابتی، بهینه‌سازی کدهای پروژه

، آماده‌سازی محتوای مورد نیاز و تمام اقداماتی که لازم است تا در یک سطح استاندارد جهانی برای یک پروژه سئو به اجرا گذاشته شود تا یک وبسایت از دید موتورهای جستجو به عنوان یک وبسایت معتبر شناسایی گردد توسط تیم سئوی هینزا به انجام رسید.

 

پروژه کیت لاین در حال حاضر در کلمات کلیدی متعدی در جایگاه‌های بالای صفحه اول گوکل قرار گرفته است.

طراحی سایت

مدیریت شبکه‌های اجتماعی

تدوین استراتژی دیجیتال به کارگیری و مدیریت شبکه‌های اجتماعی و در راس آنها اینستاگرام همراه با اعمال دستورالعمل‌های طراحی که پیش تر در برندبوک آماده شده بود از جمله دیگر اقدامات انجام شده در پروژه کیت لاین است. با توجه به اینکه بستر پروژه بر روی یک پلتفرم فروش آنلاین قرار دارد، اینستاگرام به عنوان یکی از کانال‌های ورودی وبسایت تاکنون نقش مهمی داشته است.

طراحی سایت

پشتیبانی جامع هینزا

کیت لاین یکی از مجموعه‌های استفاده کننده از پشتیبانی جامع هینزاست که تاکنون از تمامی سرویس‌هایی که هینزا ارائه می‌دهد به شکل یکپارچه استفاده نموده است. در کنار تمام سرویس‌های ارائه شده، تیم نرم‌افزار هینزا در حال توسعه زیرساخت‌های نرم‌افزاری مورد نیاز کیت لاین می‌باشد.

خلاصه

پروژه کیت لاین طی یک دوره دوساله از یک بستر کاملاً سنتی به یک بستر مدرن با به کارگیری انواع تکنولوژی های آی تی و راهکارهای بازاریابی مدرن تبدیل شده است. این پروژه همچنان در حال توسعه و گسترش است و هر روز بر تعداد کاربران و مشتریان آن افزوده می شود. همکاری هینزا با شرکت اصلی این پروژه از سال ۹۳ آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.