کلینیک دندانپزشکی رومی

کلینیک دندانپزشکی رومی
چالش

کلینیک دندانپزشکی رومی برای جذب بیماران در دوره کرونا و نمایش امکانات تخصصی خود از یک طرف و بهینه‌سازی زیرساخت‌های آی تی و دستیابی به بازاریابی مدرن از طرفی دیگر به کمک نیاز داشت.

استراتژی

استفاده از راهکار جامع ۳۶۰ هینزا و ری‌برندینگ کلینیک رومی با کمک تیم‌های تخصصی هینزا در بخش‌های مختلف و با هدف مجهز شدن به امکانات بازاریابی مدرن به شکل یکپارچه در مجموعه به انجام رسید.

نتیجه

بازسازی هویت برند و تعیین سگمنت‌های جدید مخاطبـــان، حضور در فضــــای دیجیتال و دستیابی به وبسایت و تکنولوژی‌هــــای مدرن آی تی باعث افزایش سطح آگــــــاهی از برند و جذب مطلوب مخاطبــــــــان هدف گردید.

کلینیک دندانپزشکی رومی یک مرکز دندانپزشکی مدرن همراه با امکانات به روز و تخصصی در حوزه درمان است. با توجه به شروع فعالیت کلینیک از حدود یک دهه گذشته و رشد تدریجی آن، نیاز به انجام تغییرات زیرساختی متعددی در بخش های مختلف کلینیک در حوزه آی تی و مارکتینگ وجود داشت. ما برای این پروژه پس از برگزاری جلسات متعدد با مدیران کلینیک کار را مطابق بسیاری از پروژه های دیگر از بهینه سازی زیرساخت های آی تی و سخت افزارهای موجود و پیاده سازی سیستم های نرم افزاری مورد نیاز آغاز کردیم.

به موازات انجام اقدامات فوق، تیم طراحی هویت بصری برند وظیفه باز طراحی هویت بصری برند را آغاز نمود و ماحصل کار در اختیار تیم طراحی وب برای پیاده سازی وبسایت جدید مجموعه قرار گرفت. نهایتاً تیم دیجیتال مارکتینگ وظیفه به کارگیری امکانات جدید راه اندازی شده را در دل کمپین های آنلاین تبلیغاتی متعدد به عهده گرفت تا به واسطه تمام اقدامات و فعالیت های انجام شده دستیابی به اهداف پروژه محقق گردد.

زیرساخت‌های سخت‌افزاری

برای ارائه سرویس مطلوب به بیماران از یک طرف و امکان استفاده از امکانات بازاریابی دیجیتال به شکل موثر طبیعتاً یکی از نیازهای اصلی آماده بودن بستر آی تی در هر مجموعه‌ای است. با توجه به قدیمی بودن برخی زیرساخت‌های اصلی آی تی در کلینیک رومی، تیم شبکه و سخت افزار ما پس از بررسی و بازدید فنی از بخش‌های مختلف و امکانات موجود در مجموعه نسبت به ارائه پیشنهاد فنی خود برای ارتقاء زیرساخت‌های موجود و به کارگیری سرویس‌های جدید اقدام نمود. نتیجه این اقدامات نصب و راه اندازی سرور مرکزی جدید، به کارگیری ساختار مجازی‌سازی برای استفاده بهینه از منابع، استفاده از راهکارهای بک آپ و امنیت اطلاعات و بسیاری از موارد دیگر بود. بستر راه اندازی شده آماده به کارگیری نرم‌افزارهای CRM، باشگاه مشتریان و بسیاری از امکانات نرم‌افزاری دیگر برای ارائه هرچه بهتر خدمات و توسعه کسب و کار گردید.

طراحی سایت

هویت بصری برند

با توجه به قدیمــــی بودن طراحی لوگو و سایر المان‌های گرافیکی موجود و همچنین عدم وجود یکپارچگی در هویت بصری به عنوان یکی از اصلی‌ترین پایه‌هــــای شروع برنامه‌های تبلیغاتی، پیشنهاد باز طراحی و منسجم نمودن هویت‌بصری برند کلینیک رومی مورد قبول مدیران کلینیک واقع شد. عملیات طراحی هویت بصری برند جدید شامل طراحی لوگو، تغییر رنگ سازمانی، طراحی پترن، طراحی اوراق اداری و … طی بازه‌ای ۲ ماهه و با تلاش تیم طراحی هینزا به انجام رسید. حاصل کار تدوین برندبوک نهایی و مشخص شدن دستورالعمل‌های به کارگیری المان‌های گرافیکی در سطوح تبلیغاتی مختلف بود و نتایج آن جهت بهره‌برداری در اختیار سایر تیم‌های تخصصی پروژه در هینزا قرار گرفت.

طراحی هویت بصری برند کلینیک رومی
طراحی هویت بصری برند کلینیک رومی

طراحی وبسایت

پس از مشخص شدن دستورالعمل‌های گرافیکی در برندبوک طراحی شده، این دستورالعمل‌ها در اختیار تیم طراحی وب هینزا قرار داده شد تا بخش مهمی از پروژه یعنی طراحی وبسایت کلینیک رومی به مرحله اجرا گذاشته شود. وبسایت طراحی شده به معرفی دپارتمان های مختلف کلینیک رومی و امکانات آن می‌پردازد و منطبق بر اصول استاندارد سئو طراحی شده است. در این پروژه همانند بسیاری از پروژه‌های دیگرِ ما، از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی هینزا با هدف امکان توسعه سیستم و اتصال آن به سامانه‌های مختلف نرم‌افزاری در آینده بهره برده شده است.

طراحی وبسایت کلینیک دندانپزشکی رومی
طراحی وبسایت کلینیک دندانپزشکی رومی
طراحی وبسایت کلینیک دندانپزشکی رومی

تولید محتوا

تولید محتوای خوب به عنوان یکی از اجزای اصلی در اجرای پروژه‌های دیجیتال مارکتینگ همواره از اهمیت بالایی برخوردار است. تولید محتوا در پروژه کلینیک رومی در ۲ بخش محتوای بصری نظیر عکاسی تبلیغاتی و تولید تصاویر گرافیکی و بخش محتوای متنی به انجام رسیده است. محتوای تولید شده در بخش‌های مختلف تبلیغاتی نظیر وبسایت، سئو، اینستاگرام، لندینیگ پیج‌ها، کمپین‌های آنلاین تبلیغاتی و … مورد استفاده قرار گرفته است.

بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو (سئو)

تدوین استراتژی محتوا و کلمات کلیدی برای پروژه کلینیک رومی یک از اقدامات مهمی است که در این پروژه انجام شده است. تیم سئوی ما، با تحلیل کلمات کلیدی حوزه فعالیت و ارزیابی رقبا و هدف گیری جامعه هدف ، فعالیت خود را برای رساندن صفحات مورد نظر وبسایت به صفحه اصلی گوگل آغاز نمود.

 

با سپری شدن حدود ۶ ماه از شروع پروژه سئو شاهد حضور وبسایت در کلمات کلیدی تعیین شده در نتایج جستجوی گوگل بودیم. تمام کلمات هدف به تدریج به صفحه اول گوگل راه پیدا کردند و همچنان فعالیت بر روی این پروژه برای دستیابی به نتایج مطلوب تر و حفظ وضعیت ایجاد شده ادامه دارد.

طراحی سایت

طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین

طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین مختلف با هدف ایجاد آگاهی از برند و افزایش بازدید وبسایت طراحی و اجرا گردید. یکی از اهداف اولیه در کمپین‌های ابتدایی با توجه به شیوع کرونا و نگرانی بسیاری از بیماران برای مراجعه به مراکز درمانی، نمایش اقدامات انجام شده و امکانات اضافه شده به کلینیک رومی برای ارائه خدمات با سطح ایمنی بالا برای مراجعه‌کنندگان بود.

 

در کمپین‌های تبلیغاتی کلینیک رومی از شیوه‌های مختلفی نظیر تبلیغات کلیکی، بنری، نیتیو، گوگل ادز، تبلیغات موضوعی و … استفاده شد و با توجه به نتایج به دست آمده در هر مرحله، تیم دیجیتال مارکتینگ هینزا اقدام به پایش و بهینه سازی کمپین‌های موجود جهت دستیابی به بهترین نتیجه ممکن نمود.

طراحی سایت
طراحی سایت

رسانه‌های چاپی

طراحی کتاب تخصصی با موضوع ایمپلنت، آفرینش مجدد لبخند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی و آگاهی بخش برای ارائه به مراجعه‌کنندگان از دیگر اقداماتی است که توسط تیم طراحی و تبلیغات هینزا در این پروژه به انجام رسیده است.

پشتیبانی جامع هینزا

سرویس‌های یکپارچه و راهکارهای جامع در هینزا بدون پشتیبانی جامع معنا نخواهد داشت. تیم‌های تخصصی هینزا پس از اجرای هریک از مراحل پروژه‌هایی که به انجام می‌رسانند چه در آنها از یک سرویس استفاده شده باشد چه تمام سرویس‌های هینزا مورد استفاده قرار گرفته باشد، بلافاصله پاسخگوی نیازها و تغییرات مورد نیاز در طی سال خواهند بود. هینزا برای هریک از راهکارهایی که ارائه می‌دهد بسته پشتیبانی مجزایی در طی سال در نظر گرفته است و به این ترتیب همواره در کنار مشتریان خود برای دستیابی به نتایج مطلوب و دلخواه حضور دارد.

خلاصه

کلینیک دندانپزشکی رومی در طی دوره همکاری خود با هینزا که از سال ۹۸ آغاز و تا هم اکنون در بخش های مختلف ادامه دارد موفق به ایجاد تغییرات زیرساختی در سطوح مختلف آی تی و به‌کارگیری ابزارهای دیجیتال گردید. این امکانات علاوه بر تسهیل انجام فرایندهای داخلی کلینیک رومی باعث جذب و نگهداشت هر چه بیشتر مراجعه‌کنندگان برای دریافت خدمات دندانپزشکی گردیده است.