دیکشنری سئو

۲۸ مرداد ، ۱۳۹۸

امروزه بهینه سازی سایت یا سئو یک موضوع بسیار مهم و بزرگ برای بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای آنلاین است. اما قبل از شروع کار سئو باید برخی از کلمات پایه‌ای سئو را بدانیم. از این رو دیکشنری سئوی زیر را بخوانید.
هزاران بلاگ و سایت مختلف وجود دارد که به جنبه‌های مختلفی از سئو پرداخته‌اند اما ما در این مقاله نمی‌خواهیم وارد جزئیات شویم.

برای جذب ترافیک برای سایت، دو راه وجود دارد، ترافیک رایگان، ترافیک با پرداخت پول. ترافیک پولی با تبلیغات مختلف مثل ادوردز، بنر و ... به دست می‌آید اما ترافیک رایگان با سئو.

در این مقاله تاکتیکی برای سئو مطرح نمی‌شود بلکه تنها با برخی از واژه‌های مصطلح در سئو آشنا می‌شویم. یادگیری زبان سئو یکی از قدم‌های اول برای حرفه‌ای شدن در این رشته است.

  1. ۳۰۱ ریدایرکت

ریدایرکت زمانی اتفاق می‌افتد که شما وارد یک آدرس شده‌اید اما بلافاصله به یک آدرس دیگر با یک URL دیگر انتقال داده می‌شوید.

دو نوع ریدایرکت داریم: ریدایرکت موقت و ریدایرکت دائمی.

این دو از نظر ظاهری و برای کاربر فرقی ندارند اما برای موتورهای جستجو متفاوت هستند. ۳۰۱ ریدایرکت دائمی است.

این کد به موتور جستجو می‌فهماند که آدرسی که برای دسترسی به آن تلاش می‌کند، تغییر کرده و به آدرس دیگری انتقال داده شده است. یعنی رتبه و رنک آن نیز باید انتقال داده شود.

  1. تگ Alt

این تگ یکی از تگ‌های HTML است. تگ Alt شامل متنی است که وظیفه دارد زمانی که تصویر به هر دلیلی لود نشد، نمایش داده شود.

این تگ ارزش سئویی دارد. گوگل نمی‌تواند به تنهایی بفهمد یک عکس چه موضوعی دارد و با تگ Alt است که موضوع یک عکس را در می‌یابد.

  1. Anchor text یا متن لینک شده

هر لینکی شامل دو عنصر است: یک آدرس که لینک، ما را به سمت آن رهنمون می‌کند و یک متن که بر روی آن کلیک می‌کنیم.

این مورد نیز برای سئو بسیار مهم است. Anchor text هم در مورد لینک از سایت به سایتی دیگر و هم از سایتی دیگر به سایت شما مهم است.

  1. بک لینک

بک لینک، لینکی است که از سایت‌های دیگر به سایت شما داده شده است. بک لینک یکی از مهم‌ترین المان‌های سئو است. داشتن تعداد زیادی بک لینک مرتبط، به همراه Anchor text مرتبط، یکی از راه‌های سریع و کوتاه برای بهینه سازی یک سایت است.

  1. سئوی کلاه سیاه

مانند هر چیز دیگری، سئو نیز نیمه تاریک دارد. سئوی کلاه سیاه به هر تلاشی غیر اخلاقی، نادرست، دور زدن و دستکاری برای بهبود سئوی یک سایت گفته می‌شود که در بلند مدت به سایت شما آسیب خواهد زد و حتی ممکن است باعث بلاک شدن سایت شما توسط گوگل شود.

البته که مرز بسیار باریکی بین کار درست و نادرست در سئو وجود دارد، چراکه یک روز ممکن است یه کار برای بهبود سئو مناسب بوده باشد اما روز دیگر در لیست سئوی کلاه سیاه قرار بگیرد. بنابراین نمی‌توان لیست دقیقی از آن‌ها ارائه داد.

 

*ادامه کلمات سئو به زودی در سایت قرار خواهد گرفت.


میانگین آرا:
86.6% (6 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر...