ایپا

طراحی سایت ایفا
چالش

ایپا به عنوان یک بنیاد نیکوکاری تازه تاسیس با هدف کمک به توسعه پایدار مناطق محروم، نیاز به معرفی خود و اهدافش به مخاطبان و جذب سرمایه اولیه داشت.

استراتژی

تمامی کارهای لازم از پایه برای معرفی بنیاد شامل استقرار زیرساخت های آی تی ، طراحی هویت بصری برند، تولید محتوا، طراحی وبسایت، مدیریت شبکه های اجتماعی و کمپین های تبلیغاتی توسط هینزا به انجام رسید.

نتیجه

اقدامات انجام شده باعث شروع ارتباط ایپا با مخاطبان و همراهی علاقه مندان از یک طرف و آغاز جذب کمک های مالی و معنوی مورد نیاز برای این بنیاد شد.

بنیاد حمایت از توسعه پایدار مناطق محروم ایپا، بنیاد نیکوکاری و غیرانتفاعی است که با هدف توانمندسازی و ایجاد شغل در مناطق محروم و توسعه پایدار روستاها  تأسیـس شده است. با توجه به اینکه ساختار این بنیاد تا حد زیادی متفاوت از بسیاری از بنیادهای نیکوکاری رایج در ایران است و هدف اصلی آن توانمندسازی و نه صرفا ارائه کمک مالی به افراد نیازمند است یکی از چالش های بنیان گذاران آن انتقال هر چه بهتر این مفهوم به مخاطبان بود. تیم هینزا در طی جلسات متعدد خود با ایپا و آشنایی کامل با اهداف آن، اقدام به آماده سازی زیرساخت های لازم در بخش های مختلف مرتبط با برندینگ، آی تی و دیجیتال مارکتینگ به صورت یکپارچه در کنار هم نمود و نتیجه این اقدمات در طول دوره همکاری مورد استقبال مدیران بنیاد از یک سو و مخاطبان آن از سوی دیگر قرار گرفت.

راه‌اندازی زیرساخت‌های آی‌تی

بدون در اختیار داشتن زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مناسب، استفاده از هرگونه امکانات در حوزه دیجیتال و برنامه‌ریزی برای توسعه عملاً کاری غیرممکن است. تیم شبکه و سخت‌افزار هینزا همانند تمام پروژه‌های دیگر، همکاری تنگاتنگی با سایر بخش‌ها به منظور ارائه هرچه بهتر راهکار جامع هینزا 360 داشت. خدمات این دپارتمان در دو بخش خدمات شبکه پسیو و خدمات شبکه اکتیو شبکه در اختیار ایپا قرار گرفت و تمامی کارهای لازم برای داشتن یک بستر آی تی مطلوب در این میان به انجام رسید. از کابل کشی و نصب تجهیزات در دفتر مرکزی تا راه‌اندازی و استقرار سرور، سیستم تلفن ویپ و نرم‌افزارهای مورد نیاز همگی به صورت جامع و ظرف مدت کوتاهی راه‌اندازی شد.

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی هویت بصری

با توجه به تازه تاسیس بودن بنیاد ایپا پیش از هر اقدامی نیاز به طراحی هویت بصری برند و نهایتاً برند بوک پایه وجود داشت. طی جلسات برگزار شده بنیاد ایپا با دپارتمان طراحی و تبلیغات هینزا و ایجاد شناخت کافی از اهداف و رسالت ایپا، این دپارتمان کار طراحی هویت بصری برند ایپا را آغاز کرد. طراحی لوگو، رنگ سازمانی، پترن، ست اداری، دستورالعمل های گرافیکی برای نمایش ایپا در رسانه های مختلف و بسیاری موارد دیگر در قالب یک برندبوک جامع در اختیار ایپا قرار گرفت.

طراحی سایت
طراحی سایت

طراحی وبسایت

پس از مشخص شدن دستورالعمل های گرافیکی در برند بوک طراحی شده، این دستورالعمل در اختیار تیم طراحی وب هینزا قرار داده شد تا بخش مهمی از پروژه یعنی طراحی وبسایت بنیاد ایپا توسط این تیم به مرحله اجرا گذاشته شود. با توجه به اینکه وبسایت بنیاد ایپا می‌بایست در چند فاز به اجرا در می‌آمد، اهداف فاز اول که عمدتاً متمرکز بر معرفی رسالت و اهداف و خدمات بنیاد بود در طراحی مد نظر قرار گرفت. در مراحل آتی، وبسایت بنیاد به یک سیستم میکروفایننسینگ پیشرفته مجهز خواهد شد که از طریق آن برای پروژه‌های روستایی و ساکنین کارآفرین آن اقدام به جمع‌آوری وام‌های بلند مدت می‌گردد.

تولید محتوا

با آماده شده برندبوک و گایدلاین های گرافیکی و به تبع آن وبسایت بنیاد، تیم تولید محتوا که از مدت‌ها قبل کار خود را آغاز کرده بود آماده بارگذاری اطلاعات، تصاویر، کلیپ‌ها و به طور کلی تمامی محتوای مورد نیاز پروژه بود. این محتوا برای ایجاد ارتباط موثر با مخاطبان و معرفی رسالت بنیاد ایپا در رسانه‌های مختلف و طی یک استراتژی از پیش طراحی شده مورد استفاده قرار گرفت.

حضور در پروژه‌های ایپا و عکاسی از اتفاقات و شرایط پروژه‌ها بخشی از این اقدامات به شمار می آید.

طراحی سایت ایفا

تحقیقات نشان می‌دهد در حال حاضر حدود ۸۵٪ کسب‌وکارها از بازاریابی ویدیویی استفاده می‌کنند. این عدد در سال ۲۰۱۶ معادل فقط ۶۱٪ بوده است. به وضوح این نشان دهنده یک رشد چشمگیر است.

تیزرهای کوتاه رئال و موشن گرافی در سبک‌ها و شیوه‌های اجرایی مختلف توسط تیم طراحی و تبلیغات ما تولید و در رسانه‌های مرتبط بارگذاری شد. برخی از این تیزرها در کمپین های تبلیغاتی مورد نظر و برخی دیگر در وبسایت و شبکه های اجتماعی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

طراحی کمپین‌های تبلیغاتی آنلاین

کمپین های تبلیغاتی مختلف با هدف شناساندن نام ایپا و رسالت و اهدافی که دارد و همچنین شروع فرایند دریافت کمک های مالی برای اجرای پروژه های مد نظر بنیاد توسط تیم دیجیتال مارکتیگ هینزا به اجرا در آمد.

 

# ایران روستا هم دارد
 

از جمله این کمپین ها، کمپینی با شعار “ایران روستا هم دارد” به موفقیت چشمگیری دست یافت و بعدها این شعار به یکی از اصلی‌ترین و استراتژیک‌ترین شعارهای بنیاد ایپا در برنامه‌های تبلیغاتی مختلف تبدیل شد.کار آنلاین است، امکان ثبت دامنه اینترنتی برای آن وجود داشته باشد.

طراحی سایت ایفا

بهینه‌سازی وبسایت برای موتورهای جستجو (سئو)

آماده سازی محتوای متنی از جمله اقدامات دیگر تیم تولید محتوای هینزا در برنامه جامع دیجیتال مارکتینگ ایپا به شمار می آید. یکی از بخش هایی که وابستگی بالایی به محتوای متنی دارد بخش سئوی وبسایت در برنامه دیجیتال مارکتینگ است.

 

تیم سئوی هینزا به هدف رساندن وبسایت ایپا در کلمات کلید مورد نظر به صفحه اول کار خود را بر روی پروژه آغاز کرد و بعد از حدود 6 ماه برنامه ریزی دقیق و تلاش هدفمند وبسایت ایپا در بسیاری از کلمات به صفحه اول گوگل رسید.

طراحی سایت ایفا

مدیریت شبکه های اجتماعی

مدیریت شبکه های اجتماعی به شکل صحیح و در راس آن ها اینستاگرام کماکان نقش مهمی در جذب و نگهداشت مخاطبان جامعه هدف برای یک برند ایفا می کند. با توجه به اینکه جذب مخاطبان جدید و ارتباط مستقیم با همراهان بنیاد ایپا یکی از موضوعات اساسی و مهم در این پروژه به حساب می آمد، استراتژی مناسب جهت حضور ایپا در رسانه اینستاگرام طراحی و به صورت مرحله به مرحله به اجرا گذاشته شد. اینستاگرام کماکان یکی از نقاط تماس مهم ایپا با مخاطبان است.

طراحی سایت ایفا
طراحی سایت ایفا

رسانه‌های چاپی

طراحی بروشورها و پوسترهایی که ایپا برای شرکت در ایونت‌ها و نمایشگاه‌ها به آن نیاز داشت توسط تیم طراحی گرافیک هینزا به انجام رسید. حضور در رویدادهای مختلف یکی از فعالیت‌های مهم ایپاست که برنامه‌ریزی و اجرای آن توسط تیم داخلی ایپا انجام می‌شود.

طراحی سایت ایفا
طراحی سایت ایفا

پشتیبانی جامع هینزا

سرویس‌های یکپارچه و راهکارهای جامع در هینزا بدون پشتیبانی جامع معنا نخواهد داشت. تیم‌های تخصصی هینزا پس از اجرای هریک از مراحل پروژه‌هایی که به انجام می‌رسانند چه در آنها از یک سرویس استفاده شده باشد چه تمام سرویس‌های هینزا مورد استفاده قرار گرفته باشد، بلافاصله پاسخگوی نیازها و تغییرات مورد نیاز در طی سال خواهند بود.

خلاصه

بنیاد ایپا سال ۹۶ همکاری خود را با هینزا آغاز کرد و در طی این سالها همکاری مفید و تنگاتنگی بین این دو مجموعه شکل گرفت. ایپا اخیراً با توجه به مشکلاتی که در فرایند ثبت برند خود با آن مواجه شد مجبور به تغییر نام خود به ایفا شده است و این موضوع منجر به ایجاد تغییرات ساختاری مختلفی در هویت بصری برند آن شده است.