آموزش بک آپ گیری از ویندوز ۸

آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8

خرابی ویندوز و بالا نیامدن یکباره یک سیستم کامپیوتری موضوعی شایع بین کاربران کامپیوتر است که در بعضی مواقع منجر به بروز خسارت‌های مالی و معنوی زیادی برای کاربران می‌گردد. اگر می‌خواهید دچار مشکلاتی از این دست نشوید و بتوانید از اطلاعات و ویندوز خود به خوبی محافظت کنید باید از دیتاهای خود بک آپ داشته باشید.

یک نسخه پشتیبان که به صورت یک فایل image تهیه می‌شود تمام محتوای مربوط به یک درایو شامل جداول پارتیشن‌ها و بوت سکتور را در خود جای می‌دهد. شاید شیوه‌های بک آپ گیری دیگری برای محافظت از اسناد و عکس‌ها مناسب باشد ولی تنها بک آپ گیری به صورت image است که می‌تواند اطلاعات شخصی سازی شده مربوط به ویندوز را هم بازیابی کند.

در این جا ما به شما شیوه بک آپ گیری به صورت فایل image در ویندوز  8 و نحوه بازیابی این image از طریق یک درایو غیرقابل بوت را آموزش می‌دهیم.

برای تهیه بک آپ ابتدا یک حافظه خارجی با ظرفیت مناسب را به سیستم خود وصل کنید. از طریق بخش جستجو در قسمت  settings ویندوز برنامه file history  را پیدا و اجرا کنید. در پنجره باز شده در قسمت پایین سمت چپ بر روی system image backup کلیک کنید. صبور باشید تا ویزارد مرتبط ظاهر شود در این ویزارد مراحل ساده و مشخص است، آن‌ها را دنبال کنید و در پایان و پس از انجام عملیات بک آپ گیری از پارتیشن مورد نظر هارد اکسترنال را از سیستم جدا کنید.

آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8

 یک usb flash به دستگاه وصل کنید و این بار بر روی آیتم recovery که درست بالای آیتم قبلی که انتخاب کردید قرارد دارد کلیک کنید و سپس Create a recovery drive را انتخاب و مراحل را دنبال کنید.

زمانیکه با ویندوز خود دچار مشکل شدید و یا ویندوز بالا نمی‌آید، فلش (Recovery Drive) را به دستگاه وصل کنید هنگامیکه سیستم از شما در رابطه با انتخاب keyboard layout سوال می‌کند ضمن انتخاب آن هارد اکسترنالی که در مرحله نخست برای تهیه image از آن استفاده کرده بودید را به یکی دیگر از پورت‌های usb سیستم وصل کنید.

مسیر نهایی که انتخاب خواهید کرد به شکل زیر خواهد بود:

Troubleshoot>Advanced options>System Image Recovery>Re-image your computer

آموزش بک آپ گیری از ویندوز 8

به این ترتیب در مواقع اضطراری می‌توانید به سادگی اطلاعات و ویندوزه خود را به همراه کلیه تنظیمات ودرایورهای از پیش نصب شده روی آن بازیابی کنید.

بیشتر بخوانید:

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.